Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На конференції, організованій в Києві 20-21 травня 2019 року Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС), вивчали, як покращити в Україні співпрацю між співробітниками поліції, прокуратури та судів, як на державному, так і міжнародному рівні, для розслідування та судового переслідування злочинів.
Ефективній співпраці між українськими правоохоронцями заважають численні перепони. Це знижує ефективність системи кримінальної юстиції. Серед таких перепон, зокрема: обмеження, встановлені чинним законодавством; відсутність спеціалізації серед слідчих та прокурорів; централізація механізму міжнародної співпраці, що може сповільнювати швидкість прийняття рішень у прикордонних зонах, де це має найбільше значення.
Суддя Ольга Мінів презентувала доповідь щодо практичних проблем, які виникають під час розгляду слідчими суддями клопотань про проведення обшуку/огляду житла чи іншого володіння особи.
Ольга Мінів в своїй доповіді наголосила на тому, що окремі слідчі дії, в першу чергу обшуки, часто викликають численні нарікання з боку осіб, стосовно яких вони проводились. Дана проблематика є актуальною, оскільки прогалини в КПК, що стосують проведення обшуку житла чи іншого володіння особи, призводять до грубих порушень прав і свобод громадян та створюють умови для виникнення слідчих помилок і порушення засад кримінального провадження.
Конференція фокусувалась на практичних рішеннях, що можуть бути досягнуті в рамках чинного законодавства. КМЄС закликає до внесення змін до Кримінального процесуального Кодексу України та інших нормативно-правових актах з метою покращення міжвідомчої співпраці та тісно співпрацює з парламентом над удосконаленням законодавства у цій сфері.